Kvalifikace na mistrovství České republiky mladších žákyň

28. 4. 2016

Ve dnech 9. a 10 dubna 2016 se v Kolíně hrála kvalifikace na MČR ve volejbale v kategorii mladších žákyň.V Kolíně se sešla pro nás většinou neznámá družstva. Kromě Kolína, se který se potkáváme v krajské přeboru, ještě družstva Prahy Olympu B (loňského účastníka MČR), Rychnova nad Kněžnou, Hradce Králové a další pražský tým Mikulova Praha.V sobotu nás čekala nejprve známé družstvo Kolína a potom Mikulova Praha. Obě družstva jsme bez větších problémů porazili 2:0.Posledním utkání prvního dne byl zápas proti Rychnovu, který potrápil v první zápase Olymp Praha. S tímto družstvem se nám vyhrát nepodařilo. Prohráli jsme sice těsně (26:28 a 22:25), ale bobově jsme vyšli naprázdno. Nejvíce nás trápila houževnatost soupeře, který trpělivě odvracel naše útoku, dokud jsme sami neudělali chybu.Výhled do neděle nebyl příliš optimistický. Na dvě postupová místa si brousily zuby hned čtyři týmy. Kromě Olympu, který v sobotu vyhrál všechna utkání (i když dvě v tiebraku), také Rychnov a Hradec, kteří měli jedinou prohru ze soboty, právě s Olympem, shodně 1:2.Na neděli se však hráčky výborně vyspaly. Nejprve jsme docela pohodově porazili Hradec Králové 2:0 (25:10, 25:20). A tak se v posledním kole rozhodovalo o všem. Všechna čtyři výše zmíněná družstva za určitých podmínek mohla urvat postup na MČR.Poslední zápas proti dosud neporaženému Olympu naše holky rozehrály skvěle. První set holky doslova smetly Olymp z palubovky (25:7). V druhém setu, jak to u nás bohužel bývá, se situace úplně obrátila. Prohráli jsme 18:25. O všem měl tedy rozhodnou tiebreak. Ten jsme opět začali skvěle. Strany se otáčely za stavu 8:1 pro nás. Pak znovu přišel útlum a najednou byl stav 10:9. Nakonec se podařilo zápas ubojovat a vyhrát 15:13 ve třetím setu.Díky vyhranému tiebreaku jsme získali ten jeden bod navíc, který nás posunul na celkové první místo.Na této akci nás skvěle reprezentovaly: Kačka Procházková, Lucka Trojanowiczová, Anička Borková, Kája Železníková, Nikča Uherková, Bára Jakoubková, Ivča Ptáčková, Majda Jírovcová, Adéla a Aneta Sadílkovi a skvělou, na poslední chvíli získanou posilou, byla Lucka Švejnohová, podle našeho názoru nejlepší hráčka turnaje. Mistrovství ČR mladších žákyň se hraje 29.4.-1.5.2016 v Brně. Držme tedy našim děvčatům palce. celkové výsledky:

1.rozpis druzstva TJ Baník PříbramTJ Baník Příbram 11bodů

2.rozpis druzstva PVK Olymp Praha BPVK Olymp Praha B  279:259  10bodů

3.rozpis druzstva VKM Réma Rychnov nad KněžnouVKM Réma Rychnov nad Kněžnou  255:229  10bodů

4.rozpis druzstva SK Volejbal KolínSK Volejbal Kolín  239:237  7bodů

5.rozpis druzstva TJ Slavia Hradec KrálovéTJ Slavia Hradec Králové  224:229  7bodů

6.rozpis druzstva SKŠ ZŠ Mikulova PrahaSKŠ ZŠ Mikulova Praha  152:252  0bodů